Badania USG w Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku wykonują doświadczeni diagności. Zapewnia to pacjentom pełen komfort oraz najwyższą jakość usług. Podczas diagnostyki obrazowej niezwykle ważne są bowiem szczegóły, które mogą zdecydować o prowadzonej terapii. Samo badanie jest też dzięki temu w pełni profesjonalne, a więc również bezbolesne i całkowicie bezpieczne.

Gwarantuje to też najnowocześniejszy sprzęt. Dewizą Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku jest nie tylko zatrudnianie lekarzy z bogatym doświadczeniem klinicznym, ale też inwestowanie w urządzenia renomowanych firm, które są gwarantem jakości oraz niezawodności. To wszystko powoduje, że badanie przeprowadzane jest szybko, a lekarz łatwiej może zaobserwować zmiany patologiczne czy postępy w terapii lub rehabilitacji.

Samo badanie jest łatwe i nie sprawia pacjentowi żadnego bólu, nie powoduje też dyskomfortu, a najczęściej do badania USG nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wszystko zależy od tego jaka część ciała zostanie poddana badaniu ultrasonograficznemu. Zawsze jednak przed badaniem skóra pacjenta jest pokrywana specjalnym żelem, który do minimum ogranicza odbijanie się fal ultradźwiękowych, a także minimalizuje pęcherzyki powietrza, które mogłyby pojawić się pomiędzy skórą, a głowicą aparatu USG, co teoretycznie wpływa na zniekształcenia obrazu. Żel pomaga też płynniej poruszać głowicą po ciele pacjenta. Lekarz widzi podczas badania obraz na monitorze, może też zapisywać dane cyfrowe, by np. dokonać porównań podczas przeprowadzanej rehabilitacji.

Należy też pamiętać, że bezpieczeństwo badań USG potwierdziło wiele testów i opracowań wszystkich międzynarodowych towarzystw, które zajmowały się tym zagadnieniem. Ultrasonografia nie stwarza również żadnych zagrożeń dla kobiet ciężarnych oraz płodu. Można ją również wykonywać u matek karmiących piersią, niezależnie od dnia cyklu miesiączkowego czy podczas choroby. Jedyne wyjątki to zmiany skórne, w postaci oparzeń, otwartych ran itp. Nie zaleca się wtedy wykonywania USG, ale głównie ze względu na możliwe dolegliwości bólowe u pacjentów.

Część diagnostów przestrzega przed wykonywaniem USG podczas pierwszego trymestru ciąży i przyjęło się, że liczba badań w tym okresie jest ograniczana. Nie ma jednak ku temu żadnych naukowych podstaw. Światowa Organizacja Ultrasonografii w Medycynie i Biologii (The World Federation for Ultrasound in Medicine and Biology), jednoznacznie wskazała, że badanie USG nie jest szkodliwe nawet w pierwszych miesiącach ciąży.

W Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku wykonasz wszystkie badania USG:

  • USG dróg moczowych oraz nerek
  • USG metodą Dopplera
Zadzwoń i umów usg: +48 794 795 738